"..Hip Hop Nie Dzieli Nas, A Łączy.."

HaIPe-HaOPe


#1 2009-02-26 14:34:45

ChwileUlotne_

MC

10344839
Skąd: Solec Kujawski
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 165
Punktów :   

Fokus

http://img528.imageshack.us/img528/812/1201512877.jpg
http://img528.imageshack.us/img528/1201512877.jpg/1/w339.png

Wojciech Alszer (ur. 13 marca 1980 w Katowicach), polski producent i artysta hip-hopowy, znany także pod pseudonimami Fokus i Fokusmok, współtwórca Paktofoniki i Pokahontaz, współnominant do Paszportu "Polityki", współlaureat Fryderyka i złotej płyty za album Paktofoniki "Kinematografia". Współnominant do Fryderyka za album Pijanych Powietrzem – Zawieszeni w Czasie i Przestrzeni.Od 1996 roku w swojej karierze współpracował z artystami takimi jak: Rahim (z którym tworzy formację Pokahontaz), Pezet, Magik, Fisz, HST, DonGURALesko, O.S.T.R..



Historia.
W 1996 roku napisał utwór "Powierzchnie Tnące" i to właśnie po jego wykonaniu w 1998 roku na koncercie w Mikołowie powstała idea Paktofoniki. Spotkali się tam Magik, który z powodu różnicy zdań opuścił Kaliber 44, a także Rahim, który rozstał się ze swoją mikołowską grupą 3 X Klan. Obaj zaakceptowali inicjatywę Fokusa stworzenia trzyosobowego składu – Paktofoniki. W 1998 roku nagrali trzy pierwsze kawałki: Priorytety, Gdyby, Ja to ja, a w 2000 r. Fokus przy współpracy z producentem IGS-em wydał swoją producencką płytę Usta Miasta Kast. Można na niej usłyszeć raperów ze Śląska. 18 grudnia 2000 r. do sklepów trafiła debiutancka płyta Paktofoniki: Kinematografia. Osiem dni po wydaniu płyty samobójstwo popełnił Magik. W czerwcu wydali z Rahimem EP'kę "Jestem Bogiem" poświęconą zmarłemu koledze. W 2002 r. wydali ostatnią płytę Paktofoniki: Archiwum Kinematografii, na której można usłyszeć utwory, które nie weszły na Kinematografię. Także w 2002 r. zawiązał skład ze Śliwką z częstochowskiego Ego wydając album Zawieszeni w czasie i przestrzeni jako Pijani Powietrzem. 21.03.2003 r. odbył się ostatni koncert PFK w Katowickim Spodku, na którym ogłoszono zakończenie działalności zespołu Paktofonika. Następnie wraz z Rahimem i DJ-em Bambusem (nieoficjalnym członkiem Paktofoniki) stworzyli nowy skład o nazwie Pokahontaz, który nagrał dwie płyty: Receptura i R+ (Zremixowana przez DJ-a 5ceta i innych) Receptura która była rozdawana na koncertach. W chwili obecnej Fokus wydał swoją solową płytę "Alfa i Omega" (premiera 17 Listopada 2008 roku). Album poprzedził szereg koncertów promujących płytę. Aktualnie Rahim i Fokus planują pracę nad nową płytą Pokahontaz. Po zakończeniu solowego projektu Rahima prace ruszą na dobre. Natomiast prace nad 2-stepowo-drum'n'bassową produkcją brak2sensu (b2s) którą tworzy wraz z DJ-em 5cet są ciągle przekładane.

Dyskografia
Albumy

    * 2000 – Fokus, IGS, Jajonasz – Usta Miasta Kast
    * 2000 – Paktofonika – Kinematografia
    * 2001 – Paktofonika - Jestem Bogiem EP
    * 2002 – Pijani Powietrzem – Zawieszeni w Czasie i Przestrzeni
    * 2002 – Paktofonika – Archiwum kinematografii
    * 2005 – Pokahontaz – Receptura
    * 2005 – Pokahontaz – R+ (mixtape)
    * 2008 – Fokus – Alfa i Omega[1]

Single

    * 2000 – Paktofonika - Ja to ja
    * 2004 – Pokahontaz – Wstrząs dla mas (nielegal)
    * 2005 – Pokahontaz – Za szybcy się wściekli
    * 2006 – Fokus feat. Rahim - Desperados
    * 2008 – Fokus – SMSy
    * 2008 – Fokus - Już dawno nie feat. HST
    * 2008 - Fokus - Sekrety feat. Pezet

Teledyski
    * Paktofonika – Jestem Bogiem
    * Paktofonika – Chwile Ulotne
    * Pokahontaz – W guowach...
    * Pokahontaz – Wstrząs Dla Mas
    * Pokahontaz– Za Szybcy się Wściekli
    * Fokus feat. Rahim – Desperados
    * Straho feat. Fokus – Magnes
    * DonGURALesko, Fokus – Wyrok
    * Straho feat. Fokus – Cyfroni
    * Fokus – SMSy
    * Fokus feat. HST – Już Dawno Nie
    * L.U.C , Rahim, Fokus - Co z tą Polską? - Soviet Mental
    * Fokus - Przetrwasz

Wideografia

    * 24 lutego 2004 Pożegnalny koncert Paktofoniki (DVD/VHS)


_____________________________
źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Alszer
Zapraszam na jego oficjalną stronke:
www.fokuspace.com ; )


' wszystko ma skutek, przyczynę, zasadę. '

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl